هشدار نارنجی هواشناسی دریایی برای 2 استان شمالی / خطر غرق شدگی و آسیب به تورهای صیادی

هشدار نارنجی هواشناسی دریایی برای 2 استان شمالی / خطر غرق شدگی و آسیب به تورهای صیادی

سازمان هواشناسی کشور از وزش باد نسبتا شدید تا شدید و افزایش سرعت وزش باد در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان و مازندران خبر داد.

به گزارش آژیراک، سازمان هواشناسی با صدور هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی رنگ از وزش باد نسبتا شدید تا شدید و افزایش سرعت وزش باد که از بعدازظهر امروز (4 اسفندماه) شروع می شود و بعدازظهر شنبه (5 اسفندماه) پایان می یابد خبر داده و اعلام کرده است که از این رو، افزایش بیشینه سرعت وزش باد موقتی بیش از 30 نات و افزایش بیشینه ارتفاع موج گاهی بیش از 2 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان و مازندران، در دریای خزر پیش بینی می شود.

از این رو خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تورهای صیادی، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحل وجود دارد.

در همین راستا این سازمان نسبت به منع فعالیت های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی ها به بنادر، منع فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توسط کلیه فعالان دریایی توصیه کرده است.

به گزارش آژیراک، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پایان خبر آژیراک

هشدار نارنجی هواشناسی دریایی برای 2 استان شمالی / خطر غرق شدگی و آسیب به تورهای صیادی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی دریایی برای 2 استان شمالی / خطر غرق شدگی و آسیب به تورهای صیادی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی دریایی برای 2 استان شمالی / خطر غرق شدگی و آسیب به تورهای صیادی"، کلیک کنید.