هشدار هسته ای برای جهان صادر شد/ آماده باش ناتو برای آماده سازی سلاح های هسته ای

به گزارش آژیراک، نس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با تاکید بر اینکه ناتو یک اتحاد اتمی است، گفت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی رایزنی هایی را برای آماده سازی سلاح های هسته ای برگزار می کند.

در این زمینه ایرنا نوشت: دبیرکل ناتو بدون پرداختن به جزئیات این موضوع گفت که کشورهای عضو این پیمان نظامی رایزنی هایی را در مورد لزوم آماده سازی تسلیحات هسته ای خود آغاز کرده اند.

استولتنبرگ در ادامه با بیان اینکه هدف ناتو جهانی عاری از سلاح های هسته ای است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که سلاح های هسته ای در دنیا وجود دارد، ما نیز یک اتحاد اتمی باقی خواهیم ماند.

دبیرکل ناتو همچنین با اشاره به اینکه ما در جهانی زندگی می کنیم که کشورهایی مثل چین، روسیه و کره شمالی دارای سلاح های هسته ای هستند، افزود: در چنین جهانی اگر ناتو از سلاح های هسته ای خود چشم پوشی کند، با وضعیت به مراتب وخیم تری مواجه خواهیم شد.

هشدار هسته ای برای جهان صادر شد/ آماده باش ناتو برای آماده سازی سلاح های هسته ای

استولتنبرگ در ادامه به سرمایه گذاری عظیم پکن بر روی سلاح های پیشرفته اشاره کرد و گفت: چین تعداد کلاهک های اتمی خود را تا سال 2030 به یک هزار عدد خواهد رساند و به این ترتیب ناتو برای اولین بار از زمان تشکیل خود با دو دشمن بالقوه اتمی یعنی روسیه و چین مواجه است.

دبیرکل ناتو با بیان اینکه ایالات متحده و متحدان اروپایی این کشور در حال مدرن سازی زرادخانه های اتمی خود هستند، تاکید کرد: آمریکا بمب های گرانشی خود را برای کلاهک های اتمی که در اروپا مستقر کرده است مدرن می کند و متحدان اروپایی نیز به نوبه خود در حال مدرن سازی هواپیماهایی هستند که قرار است به ماموریت اتمی ناتو اختصاص داده شوند.

به نوشته روزنامه تلگراف، لندن حدود 40 کلاهک اتمی خود را در کشورهای عضو ناتو مستقر کرده و 185 کلاهک اتمی ذخیره دارد اما فرانسه زاردخانه اتمی خود را به دلایل استراتژیک تا به حال در خاک خود حفظ کرده است؛ این در حالی است که واشنگتن به تنهایی دارای یک هزار و 700 کلاهک اتمی مستقر در اعضای مختلف ناتو است و 3 هزار و 700 کلاهک اتمی نیز در انبارهای تسلیحاتی خود جای داده است.

2323

هشدار هسته ای برای جهان صادر شد/ آماده باش ناتو برای آماده سازی سلاح های هسته ای

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هسته ای برای جهان صادر شد/ آماده باش ناتو برای آماده سازی سلاح های هسته ای" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هسته ای برای جهان صادر شد/ آماده باش ناتو برای آماده سازی سلاح های هسته ای"، کلیک کنید.