همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» برگزار شد

همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» برگزار شد

همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» در سه محور «شهدای جهان اسلام و ماندگاری ارزش های اسلامی»، «سلیمانی ها در راهند» و «انتقام سخت» برگزار شد.

به گزارش آژیراک، همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» با همکاری و مشارکت موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با حضور سردار «سید علی رضا ربیعی» جانشین معاونت عملیات قرارگاه ثارالله (ع)، «مهدی محمدی» معاون فرهنگی اجتماعی پیام نور کشور، «محمدصادق آخوندی» معاون آموزشی پیام نور استان تهران و خانواده معظم شهدا، در سه محور «شهدای جهان اسلام و ماندگاری ارزش های اسلامی»، «سلیمانی ها در راهند» و «انتقام سخت» درسالن همایش های خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

خادمان حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در ابتدای این همایش با پرچم متبرک بارگاه ولی نعمت ایران اسلامی در میان مهمانان حضور یافته و حال و هوای معنوی را در این مراسم حاکم کردند.

همچنین در حاشیه همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» که با مدیحه سرایی به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) همراه بود، هنرمند «اکبر قهرمان پور» به خلق اثری با عنوان «پیروزی از نهر تا بحر» پرداخت.

«مهدی محمدی» معاون فرهنگی اجتماعی پیام نور کشور در این همایش، برگزاری انتخاب پرشور را موجب تضمین امنیت و آینده کشور دانست و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه ما نزدیک قله هستیم، اظهار داشت: بعد از مقاومتی که ما در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشته ایم، به سمت تمدن نوین اسلامی پیش می رویم و زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهیم بود.

محمدی با اشاره به زمینه های راهبرد مقاومت در منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایمان و تقوای الهی، همبستگی ملی عقلانیت در روش های مقامت، پایداری، مردم سالاری، تسلیم ناپذیری و هماهنگی مسیولان برای خدمت به مردم را از جمله این راهبردها دانست.

وی همچنین با اشاره به متغیرهای تسهیل کننده مقاومت و همچنین عوامل آسیب زا به حرکت مقاومت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: ما امروز از لحاظ نظامی و امنیتی پیشرفت کرده ایم؛ اما آیا می توانیم ادعا کنیم که در موضوع فضای مجازی، میدان را به دشمن نباخته ایم؟

«محمدصادق آخوندی» معاون آموزشی پیام نور استان تهران نیز در ادامه این همایش، اظهار داشت: امروز ما شاهد بزرگترین جنایات غرب هستیم و ملت مظلوم غزه در برابر استکبار قد علم کرده ؛ اما علی رغم اینکه شهدای زیادی تقدیم کرده، سرافرازانه از خود دفاع می کند.

معاون آموزشی پیام نور استان تهران جنگ غزه را یک جنگ کاملاً ناهم تراز دانست و گفت: ملت مظلوم غزه با سلاح های محدود در برابر ارتشی که تمام دنیا از آن حمایت می کند، بیش از سه ماه است که مقاومت می کند؛ چراکه توانست ابزار مقاومت در این جنگ نامتقارن را از قبل فراهم کند.

آخوندی با بیان اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای جنگ غزه این بود که استراتژی دفاع پیش دستانه اسراییل را تخریب کرد، افزود: گروهی قلیل توانستند با ایمانی قوی، با کمترین هزینه ممکن استراتژی دفاع پیش دستانه رژیم صهیونیستی را که بسیاری از کشورهای منطقه را میخ کوب کرده بود، در هم بکوبند.

در این مراسم که با سخنرانی جانشین معاونت عملیات قرارگاه ثارالله (ع) و همچنین اجرای سرود توسط زینبیون همراه بود، تعدادی از خانواده معظم شهدا و خادمان شهدا مورد تقدیر قرار گرفتند.

همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همایش «مقاومت اسلامی؛ از نهر تا بحر» برگزار شد"، کلیک کنید.