همای سعادت میزبان «همه دزد ها که دزد نیستند» می شود

همای سعادت میزبان «همه دزد ها که دزد نیستند» می شود

نمایشنامه خوانی «همه دزد ها که دزد نیستند» نوشته داریو فو به تهیه کنندگی و کارگردانی توران عبادی در تماشاخانه همای سعادت اجرا می شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، نمایشنامه خوانی همه دزد ها که دزد نیستند نوشته داریو فو با ترجمه جمشید کاویانی به تهیه کنندگی و کارگردانی توران عبادی پنج شنبه 17 اسفند 1402 ساعت 19 در تماشاخانه همای سعادت اجرا می شود.

در خلاصه نمایش آمده است:کسی در خانه نیست دزد وارد خانه معاون شهردار میشود باشنیدن صدای زن و مردی که وارد خانه میشوند، دزد در ساعت پاندولی پنهان میشود، بعداز مدتی بدلیل ضربات پاندول ساعت به سرش ناگزیربا آه وناله از ساعت خارج می شود.

کارگردان درباره این نمایش نوشته است: بدلیل علاقه بسیاری که به آثار نمایشی جهان دارم، آثاری از زنده یاد استاد اکبر رادی، آنتوان چخوف، تنسی ویلیامز، برتولت برشت و سوفوکل نمایشنامه خوانی داشته ایم.وقتی نمایشنامه ای رو بار ها مطالعه می کنم و در موردش اندیشه می کنم به گروهم می گویم این نمایشنامه را مطالعه کنید و بیشتر در مورد نویسنده اثر بدانید ما بعضا برای نمایشنامه خوانی نقش خوان های کودک هم داریم که در کنار نقش خوان های حرفه ای بزرگسال خوانش می کنند و با آثار نمایشی و نمایشنامه نویسان مشهور آشنایی و شناخت پیدا می کنند و از این بابت بسیار خرسندم.

تصمیم گرفتم در پایان سال ونزدیک شدن به نوروز یک نمایشنامه خوانی کمدی داشته باشیم از آثار زیبای نویسنده ایتالیایی داریوفو. «همه دزد ها که دزد نیستند» اگر چه یک نمایشنامه کمدی است و به موضوع خیانت می پردازد، اما جای تفکر دارد.

عواملی که این اثر هنری را همراهی می کنند عبارتند از:تهیه کننده وکارگردان: توران عبادی، مترجم: جمشید کاویانی بازیگران: (نقش خوان ها) حمیدرضا عرفانیان، سیمین عزیزی، کاوه احمدی، افسانه خانجانی، مریم ملاپور، حمیدرضا سلگی، ایمان آژ و افسانه جعفری طراح پوستر: توران عبادی، نوازنده: فراز گل بوستانی، روابط عمومی: طیبه محرمی و مشاور رسانه ای: محمد حسین عبداللهی.

علاقه مندان میتوانند برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

همای سعادت میزبان «همه دزد ها که دزد نیستند» می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همای سعادت میزبان «همه دزد ها که دزد نیستند» می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همای سعادت میزبان «همه دزد ها که دزد نیستند» می شود"، کلیک کنید.