هوای ابری و بارش های بهاری فردا در 23 استان

هوای ابری و بارش های بهاری فردا در 23 استان

آفتاب نیوز :

صادق ضیاییان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت : روز آینده 17 اردیبهشت با ورود سامانه بارشی به کشور در غرب سواحل خزر، دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی، مناطقی از مرکز کشور و نیمه غربی کشور، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید داریم.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده بیشینه بارش ها در استان های لرستان، کرمانشاه، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری شمال و شرق خوزستان، جنوب مرکزی، جنوب همدان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان و ارتفاعات و دامنه های مازندران تهران و البرز خواهد بود. 

به گفته وی روز سه شنبه 18 اردیبهشت در شمال غرب و غرب کشور، ارتفاعات زاگرس، دامنه ها و ارتفاعات البرز، سواحل خزر، شمال شرق و بخش هایی از مرکز کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید داریم.

ضیاییان افزود: روز چهارشنبه 19 اردیبهشت در استان های ساحلی خزر، شمال غرب، شمال شرق، ارتفاعات البرز، ارتفاعات زاگرس جنوبی و بخش هایی از مرکز کشور و روز پنجشنبه 20 اردیبهشت در نیمه شرقی سواحل خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور بارش داریم.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در مناطقی از مرکز و جنوب غرب کشور وزش باد شدید داریم و سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در غرب، جنوب و مرکز کشور و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش بینی می شود. 

بارش سال جاری 16.6 بیشتر از سال زراعی گذشته

وی درباره وضعیت بارش ها در سال زراعی جاری گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (آژیراک 1402) تا 14 اردیبهشت امسال 197.7 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 169.5 میلیمتر بود بنابراین بارش سال جاری 16.6 بیشتر از سال گذشته است.

آسمان تهران فردا ابری و بارانی است

ضیاییان درباره وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده گاهی ابری همراه با بارش باران، رگبار و رعد و برق و در برخی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود و فردا شب بارش پراکنده در تهران داریم، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 23 و 16 درجه خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 35 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 5 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

اجتناب از تردد شناورها در آب های استان های خوزستان و بوشهر

وی ضمن اشاره به صدور هشدار نارنجی از سوی سازمان هواشناسی گفت: از روز دوشنبه 1403/02/17 تا ظهر سه شنبه 1403/02/18 افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه ای بیش از 30 نات (باد جنوب شرقی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر در مناطق ساحلی و فراساحلی (با تاکید بر رگبار باران و رعد و برق) در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر پیش بینی می شود.

ضیاییان تصریح کرد: در این راستا خطر غرق شدن شناگران، پاره شدن تور های صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در تردد ها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناور های سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین و سنگین و اختلال در فعالیت سکو های نفتی محتمل است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی تاکید کرد: توصیه می شود منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناور های سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکو های نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی، در دستور کار باشد.

هوای ابری و بارش های بهاری فردا در 23 استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوای ابری و بارش های بهاری فردا در 23 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوای ابری و بارش های بهاری فردا در 23 استان"، کلیک کنید.