واشنگتن پست: آمریکا به روسیه درباره «حمله تروریستی مسکو» هشدار داده بود

واشنگتن پست: آمریکا به روسیه درباره «حمله تروریستی مسکو» هشدار داده بود

به گزارش آژیراک، تقریبا 2 هفته پیش در جریان حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در حوالی مسکو بیش از 130 نفر کشته و 152 نفر زخمی شدند؛ حمله ای که داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت، اما مقامات روسیه بیانیه منتسب به این گروه تروریستی را نپذیرفتند و خواستار تحقیقات بیشتر در این خصوص شدند.

چند تن از مقامات آمریکایی به شرط آنکه نامشان فاش نشود در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست ادعا کردند که 2 هفته پیش از این حمله، ایالات متحده به روسیه هشدار داد بود که داعش در حال آماده سازی حمله ای است که می تواند جان تعداد زیادی از غیرنظامیان را به خطر بیندازد.

به گزارش آژیراک، کاخ سفید هم ادعا کرد که اطلاعاتی را درباره حمله ای احتمالی با مقامات روسیه در میان گذاشته است. «سرگیی ناریشکین» رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه چنین موضوعی را تایید کرد، اما گفت: «آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده به ما اطلاعاتی دادند، اما آنها بسیار کلی بوده و به ما این امکان را نداد تا تماما مشخص کنیم که چه کسی در این جنایت وحشتناک مشارکت می کند.»

سخنگوی کرملین به سوالات روزنامه واشنگتن پست درباره این ادعای مقامات آمریکا هنوز پاسخی نداده است.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه هم در این خصوص تاکید کرد: «این حمله تروریستی به خوبی سازماندهی شده بود و تحت پوشش گسترده خبری رسانه های غربی به لحن دلخواه آنها بیان شد. اما مشخص است که رژیم کی یف در این زمینه مستقل نیست و تماما توسط ایالات متحده کنترل می شود. هم چنین باید به خاطر داشته باشیم که داعش، القاعده و دیگر گروه های تروریستی توسط واشنگتن ساخته شده اند.»

310310

واشنگتن پست: آمریکا به روسیه درباره «حمله تروریستی مسکو» هشدار داده بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واشنگتن پست: آمریکا به روسیه درباره «حمله تروریستی مسکو» هشدار داده بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واشنگتن پست: آمریکا به روسیه درباره «حمله تروریستی مسکو» هشدار داده بود"، کلیک کنید.