ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه/ رگبار و وزش باد شدید در بیشتر استان ها

ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه/ رگبار و وزش باد شدید در بیشتر استان ها

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از اواخر وقت دوشنبه (25 فروردین ماه) با نفوذ سامانه بارشی از جنوب کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بیشتر استان ها پیش بینی می شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با آژیراک براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز (25 فروردین) در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و نوار شرقی کشور واقع در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان همچنین در ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی و شرقی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، مناطقی از یزد و کرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: یکشنبه (26 فروردین) در شمال شرق و نوار شرقی کشور واقع در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و در بخش هایی از یزد، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و بعد از ظهر در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش رخ خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: دوشنبه (27 فروردین) در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و بعد از ظهر در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. همچنین از اواخر وقت دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی از جنوب کشور، بارش در استان های بوشهر و فارس آغاز خواهد شد.

 ضیاییان اضافه کرد: سه شنبه (28 فروردین) با تقویت این سامانه بارشی در استان های بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جزایر خلیج فارس رگبار و رعدو برق، گاهی همراه با وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: سه شنبه بعد از ظهر در مناطقی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می دهد.

وی ادامه داد: چهارشنبه (29 فروردین) این وضعیت در استان های فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب یزد و جنوب خراسان جنوبی رخ خواهد داد همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: امروز نیمه شرقی دریای خزر و از امروز تا دوشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (26 فروردین) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (27 فروردین) صاف تا قسمتی ابری با حداقل دمای  12 و حداکثر دمای  23 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 1 و 3  درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه دمای 34 و 35  درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

پایان خبر آژیراک

ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه/ رگبار و وزش باد شدید در بیشتر استان ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه/ رگبار و وزش باد شدید در بیشتر استان ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه/ رگبار و وزش باد شدید در بیشتر استان ها"، کلیک کنید.