وزیر بهداشت خبر داد: 50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

وزیر بهداشت خبر داد: 50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اجرای نظام ارجاع سبب مزایای متعددی شده است، اظهار کرد: اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت سبب شده حداقل 50 درصد صرفه جویی اقتصادی داشته باشیم.

به گزارش آژیراک، دکتر بهرام عین الهی در حاشیه «نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» گفت:  طرح سلامت خانواده بر نظام ارجاع تا پایان دولت سیزدهم در تمام شهرستان های کشور گسترش می یابد.

وی با اشاره به تجربیات کشور در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در نظر دارد تجربیات خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد و از تجربیات دیگران نیز استفاده کند.

وزیر بهداشت درباره مزایای اقتصادی اجرای نظام ارجاع خاطرنشان کرد: اجرای نظام ارجاع توسط وزارت بهداشت سبب شده حداقل 50 درصد صرفه جویی اقتصادی داشته باشیم. به طور قطع، اجرای نظام ارجاع نه تنها مزایای اقتصادی داشته بلکه در پیشگیری از بیماری ها نیز موثر است و نتایج فراوانی به همراه دارد. 

عین الهی با بیان اینکه پویش ملی سلامت توسط وزارت بهداشت اجرا شد، افزود: نتایج پویش ملی سلامت بیانگر این است حدود 880 هزار و 440 هزار نفر به ترتیب به فشار خون و دیابت مبتلا بودند اما از بیماری خود مطلع نبودند. اگر فشار خون و دیابت  درمان نشود منجر به سکته های قلبی و مغزی می شود. 

پایان خبر آژیراک

وزیر بهداشت خبر داد: 50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر بهداشت خبر داد: 50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر بهداشت خبر داد: 50 درصد صرفه جویی اقتصادی با اجرای نظام ارجاع"، کلیک کنید.