وزیر خارجه جدید انگلیس، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد

وزیر خارجه جدید انگلیس، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد

دیوید لامی، وزیر امور خارجه جدید انگلیس در نخستین موضع‌گیری رسمی سیاسی خود بر حمایت خود از تلاش‌های بین‌المللی برای «آتش‌بس فوری» در غزه و آزادی اسرا تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، دیوید لامی پس از انتصاب به عنوان وزیر خارجه انگلیس نخستین اظهارنظر سیاسی خود را درباره تحولات جنگ در منطقه غرب آسیا را ابراز کرد.

پایگاه خبری النشره لبنان بامداد شنبه گزارش داد در پی پیروزی حزب کارگر انگلیس به رهبری «کی‌یر استارمر» در انتخابات زودهنگام در انگلیس، دیوید لامی، وزیر خارجه جدید انگلیس نخستین اظهارات رسمی خود خواستار تلاش‌های جهانی برای آتش بس فوری در غزه شد.

لامی در اولین اظهارنظر خود به شبکه‌های تلویزیونی این کشور گفت: اکنون باید با تکیه بر دیپلماسی از آتش بس فوری و برای آزادی اسیران تلاش کنیم.

وی در نخستین نطق رسمی خود پس از پیروزی بر حزب رقیب خود اعلام کرد که مردم برای تغییر و بازگشت حزب کارگر به قدرت رأی دادند و وعده داد که برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته افکار عمومی به دولت در عمل تلاش خواهد کرد.

گفتنی است کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر با پیروزی قاطع در انتخابات پارلمانی انگلیس، به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد، این پیروزی به ۱۴ سال حاکمیت حزب محافظه‌کار در انگلیس پایان داد.

وزیر خارجه جدید انگلیس، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه جدید انگلیس، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه جدید انگلیس، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد"، کلیک کنید.