ویژگی های صورت نوزاد تحت تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری

ویژگی های صورت نوزاد تحت تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری

آژیراک/خراسان رضوی نتایج تحقیق جالب گروه بین المللی از دانشمندان نشان داد که ویژگی های متمایز صورت یک فرد ممکن است به طور قابل توجهی تحت تاثیر انتخاب های غذایی مادرشان در دوران بارداری، به ویژه مصرف غذاهای غنی از پروتیین باشد.

به نقل از ارث، نتایج مشخص کرد که تنوع در ظاهر انسان، از جمله شکل جمجمه و غضروف بینی، به رحم مادر مربوط می شود که در آن ژن ها توسط عوامل تغذیه ای فعال می شوند.

دانشمندان اظهار کردند که توسعه ساختارهای اسکلتی جمجمه صورت به طرز شگفت انگیزی پیچیده است و روشن شدن مکانیسم های زیربنایی نه تنها بینش های علمی جدیدی را ارایه می دهد، بلکه به توسعه رویکردهای بالینی موثرتر برای درمان و یا پیشگیری از ناهنجاری های مادرزادی متعدد جمجمه صورت کمک می کند.

آنان بررسی کردند که چگونه مجموعه ژنی معروف به mTORC1 نقشی اساسی در شکل دهی ویژگی های صورت در طول رشد جنینی ایفا می کند.

تجزیه وتحلیل ها نشان داد که رژیم غذایی سرشار از پروتیین در دوران بارداری می تواند فعالیت ژن های mTORC1 را افزایش دهد و در نتیجه ویژگی های صورت نوزاد را دقیق تنظیم کند.

این مورد می تواند بر جنبه های مختلف ظاهر کودک مانند طول و عرض بینی، شکل گونه ها و برجسته بودن خط فک تاثیر بگذارد.

در حالی که جنبه های اساسی چهره انسان از والدین به ارث می رسد، اغلب تفاوت های قابل توجهی بین خواهر و برادرها و حتی در بین دوقلوهای همسان وجود دارد.

این تغییرات ظریف مدت هاست که دانشمندان را مجذوب خود کرده است و تحقیق فعلی بینش های جدیدی ارایه کرده است که نشان می دهد رژیم غذایی مادر نقش مهمی در تعیین این ویژگی های منحصر به فرد صورت دارد.

دانشمندان توضیح دادند که گروه دریافت که تعدیل سطح پروتیین در رژیم غذایی مادر، فعالیت mTORC1 را تنظیم می کند و منجر به تغییرات ظریف اما مشخص در شکل جمجمه ای می شود.  

رژیم های غذایی سرشار از پروتیین با ویژگی های برجسته تر صورت، مانند فک های بزرگ و غضروف بینی ضخیم تر مرتبط بودند، در حالی که مصرف پروتیین کمتر منجر به ویژگی های باریک تر و برجسته تر صورت می شد.

 این یافته ها بینش های مهمی را در مورد مکانیسم های شکل گیری جمجمه و به طور بالقوه، انعطاف پذیری فنوتیپی این فرآیند ارایه می دهند و علاوه بر این، به روشن شدن نقش پروتیین مواد غذایی در دوران بارداری در این زمینه کمک می کنند.

نتایج این تحقیق در مجله Nature Communications منتشر شده است.

پایان خبر آژیراک

ویژگی های صورت نوزاد تحت تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژگی های صورت نوزاد تحت تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژگی های صورت نوزاد تحت تاثیر رژیم غذایی دوران بارداری"، کلیک کنید.