پرونده روستای بیشه برای ثبت جهانی به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد

پرونده روستای بیشه برای ثبت جهانی به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد

آژیراک/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: پرونده روستای بیشه برای دومین بار به سازمان جهانی گردشگری برای ثبت جهانی ارسال خواهد شد.

عطا حسن پور امروز سی ام فروردین ماه در جشنواره رود و ریل که در روستای هدف گردشگری بیشه برگزار شد، با بیان اینکه برای دومین بار کمتر از دو هفته دیگر پرونده روستای گردشگری بیشه لرستان به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد، بیان کرد: همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی استان و دانشگاه لرستان که مرکز آبشارشناسی را در این منطقه ستودنی است.

وی اضافه کرد: روستای بیشه از سال قبل برای ثبت جهانی مورد توجه و بیشترین حجم گردشگر را در بین مناطق گردشگری استان به خود اختصاص داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی گردشگری لرستان، افزود: روستای بیشه در بین 500 روستای کشور و 8 روستای کاندیدا برای ارایه به سازمان جهانی انتخاب شده است.

وی گفت: دو عنصر حیات بخش برای مردمان این مسیر وجود دارد که ابتدا رودخانه که موهبتی الهی بوده و راه آهن است که حدود یکصد سال در این منطقه قرار دارد.

حسن پور بیان کرد: طبیعت و صنعت توانسته معیشت اهالی این منطقه را تامین کند و به عنوان دومین روستا پس از کندوان در فهرست ثبت جهانی قرار می گیرد.

پایان خبر آژیراک

پرونده روستای بیشه برای ثبت جهانی به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرونده روستای بیشه برای ثبت جهانی به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرونده روستای بیشه برای ثبت جهانی به سازمان جهانی گردشگری ارسال خواهد شد"، کلیک کنید.