پوتین تهدید کرد/ در هر کشوری باشد می زنیم

پوتین تهدید کرد/ در هر کشوری باشد می زنیم

به گزارش آژیراک «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه روز چهارشنبه و طی سخنرانی در جریان بازدید از یک پایگاه هوایی در استان «تِوِر» در غرب این کشور اظهار کرد چندین مقام غربی با این ادعا که مسکو در صورت شکست دادن کی یف در میدان جنگ متوقف نخواهد شد، تلاش کرده اند تا حمایت متحدان خود را نسبت به افزایش کمک ها به اوکراین جلب کنند.

رییس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: «این یک یاوه گویی است». پوتین همچنین با اشاره به اختلاف میان بودجه نظامی روسیه و بودجه های ارتش های ناتو بیان داشت: «این ادعا که ما قرار است بعد از اوکراین به اروپا حمله کنیم یاوه گویی محض و در راستای ترساندن مردمان خود با هدف بیرون کشیدن پول از جیب آن هاست.»

هدف از هیاهو درباره حمله روسیه به ناتو

به گزارش آژیراک پوتین در ادامه سخنرانی خود در پایگاه هوایی «تورژوک» خطاب به کشورهای دنباله روی آمریکا در شرق اروپا گفت که دلیلی برای نگرانی آن ها وجود ندارد. او ادامه داد صحبت ها درباره حمله بالقوه روسیه به لهستان، جمهوری چک یا کشورهای حوزه بالتیک تنها در راستای پروپاگاندای دولت ها با هدف ترساندن شهروندان و «بیرون کشیدن هزینه های بیشتر از جیب مردم برای آنکه فشار این کار را به دوش آنها بیندازند» مطرح می شوند.

پوتین با اشاره به این که ناتو همچنان به گسترش یافتن به سمت مرزهای روسیه و نه به هیچ سمت دیگری ادامه می دهد، بیان داشت آنچه که روسیه انجام می دهد صرفا «محافظت از مردم در سرزمین های تاریخی ماست.»

ناتو به مرزهای ما آمد، ما به سمت آن ها نرفتیم

او خاطر نشان کرد: «آن ها درست پشت مرزهای ما آمدند. آیا ما هم از اقیانوس گذشته و به پشت مرزهای ایالات متحده آمریکا رفتیم؟ خیر. آن ها دارند به ما نزدیک می شوند و خیلی به ما نزدیک شده اند.»

پایگاه هوایی تورژوک میزبان مرکز آموزشی 344 برای تعلیم خلبان های جنگی روسیه بوده و در این پایگاه پرسنلی برای شرکت در جنگ اوکراین آموزش می بینند.

رییس جمهور روسیه در ادامه این سخنرانی هشدار داد چنانچه جنگنده های اف-16 ساخت آمریکا به اوکراین راه پیدا کنند، روسیه آن ها را هم مثل دیگر تجهیزات غربی اعطا شده به ارتش اوکراین منهدم خواهد کرد.

به نوشته پایگاه «راشاتودی» تاکنون چند کشور عضو ناتو به کی یف قول اعطای جنگنده های اف-16 خود را داده و خلبان های اوکراینی را برای به پرواز در آوردن آن ها آموزش داده اند اما هنوز هیچ یک از این جنگنده ها عملا تحویل اوکراین نشده است. روسیه به غرب هشدار داده وارد کردن این جنگنده های دارای قابلیت حمل سلاح هسته ای به جنگ اوکراین منجر به تشدید غیرقابل قبول درگیری می شود.

اف-16 های اوکراین تاثیری در میدان ایجاد نمی کنند

رییس جمهور روسیه در ادامه سخنرانی خود خاطر نشان کرد: «اگر آن ها جنگنده های اف-16 را تحویل دهند، فکر کنم بهتر از هر کس دیگری می دانید که این کار تغییری در وضعیت در میدان نبرد نخواهد داد و ما این جنگنده ها را هم همچون تانک ها، خودروهای زرهی و تجهیزات دیگر و سامانه های راکت انداز منهدم خواهیم کرد.»

پوتین همچنین ادامه داد در صورتی که جنگنده های اف-16 توسط خلبان های اوکراینی و از مبدا کشورهای ثالث به پرواز در بیایند هم از سوی روسیه به عنوان اهداف مشروع برای حمله در نظر گرفته خواهند شد.

او تاکید کرد: «البته اگر آن ها از مبدا پایگاه های هوایی در کشورهای ثالث مورد استفاده قرار بگیرند، هر جایی که باشند تبدیل به هدف مشروع برای حملات ما خواهند شد.»

پوتین متذکر شد روسیه به خوبی مطلع است که این جنگنده ها قابلیت حمل تسلیحات هسته ای دارند و این نکته در عملیات های رزمی در نظر گرفته خواهد شد.

کی یف در مدت بیش از 2 سالی که از نبردش با روسیه می گذرد، بخش عمده نیروهای هوایی خود را شامل جنگنده هایی متعلق به دوران شوروی سابق که از سوی چند تن از اعضای ناتو دریافت کرده بود از دست داده است. دولت «ولودیمیر زلنسکی»، رییس جمهور اوکراین از مدت ها قبل بارها از متحدان غربی خود خواسته که به اوکراین جنگنده اف-16 بدهند.

311311

پوتین تهدید کرد/ در هر کشوری باشد می زنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین تهدید کرد/ در هر کشوری باشد می زنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین تهدید کرد/ در هر کشوری باشد می زنیم"، کلیک کنید.