پوتین در مراسم تحلیف: روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کند

پوتین در مراسم تحلیف: روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کند

به گزارش آژیراک به نقل از آژیراک این سیاستمدار کهنه کار 71 ساله در اوایل سال جاری میلادی با 87.28 درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رییس جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا 2030 رییس جمهور باشد.

از سال 2000، مراسم تحلیف رییس جمهور فدراسیون روسیه هر سال در 7 مه برگزار می شود. در برنامه تحلیف، رییس جمهور باید سوگند یاد کند. در پایان مراسم، سرود ملی روسیه نواخته می شود و  30 گلوله توپ شلیک می شود.

به نقل از آژیراک رییس منتخب روسیه در فضایی باشکوه و با حضور اعضای دولت، پارلمان، قضات دادگاه قانون اساسی، سایر مقامات دولتی و شخصیت های عمومی سوگند یاد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که در مجموع حدود 2600 نفر به مراسم تحلیف پوتین دعوت شده اند.

پوتین در این مراسم گفت، امنیت ملی اولویت اصلی دوره شش ساله ریاست جمهوری جدید او باقی خواهد ماند.

وی در یک سخنرانی ملی پس از تحلیف خود گفت: «به شما اطمینان می دهم که امنیت و منافع ملی همچنان در اولویت اول باقی خواهند ماند.»

رییس جمهور روسیه هم چنین وعده اجرای پروژه های عمرانی بلندمدت را داد. وی افزود: مطمین هستم که این دوران سخت را با عزت پشت سر خواهیم گذاشت و قطعاً طرح ها و پروژه های عمرانی بلندمدتی را که در درجه اول برای حفظ مردم است، اجرا خواهیم کرد.

رییس جمهوری روسیه گفت: روسیه این دوره سخت را با عزت پشت سر خواهد گذاشت و حتی قوی تر خواهد شد. اطمینان دارم که این دوره دشوار و مهم را با عزت پشت سر خواهیم گذاشت، حتی قوی تر خواهیم شد و قطعا برنامه های بلندمدت و پروژه های بزرگ مقیاس را با هدف دستیابی به اهداف توسعه اجرا خواهیم کرد.

پوتین افزود: روسیه به همکاری با شرکای خود برای تشکیل نظم جهانی چندقطبی ادامه خواهد داد. ما به همراه شرکای خود در ادغام اوراسیا و سایر مراکز توسعه مستقل، به کار برای تشکیل نظم جهانی چند قطبی، سیستم امنیتی برابر و غیرقابل تقسیم ادامه خواهیم داد.

او تاکید کرد: لازم است از تداوم قابل اعتماد در توسعه روسیه برای دهه های آینده اطمینان حاصل شود و نسل های جوان تری تربیت و آموزش داده شوند که قدرت این کشور را تقویت کنند. ما باید از تداوم قابل اعتماد در توسعه کشور برای دهه های آینده اطمینان حاصل کنیم، نسل های جوانی را پرورش دهیم و آموزش دهیم که قدرت روسیه را تقویت می کنند، دولت ما را که بر اساس هماهنگی بین قومی است، توسعه داده و  سنت های همه مردمان ساکن روسیه را حفظ  کند.

پوتین در مراسم تحلیف گفت که دولت او با وجود تلاش های غرب برای مهار توسعه روسیه، هرگز پیشنهاد گفتگو از سوی غرب را رد نکرده است.

او تاکید کرد: ما همیشه به روی چشم انداز تعمیق روابط دوستانه با همه کشورهایی که روسیه را شریکی قابل اعتماد و صادق می دانند، باز بوده ایم. آنها اکثریت جهانی را تشکیل می دهند. ما از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کنیم. انتخاب با آنهاست. آیا آنها به تلاش برای مهار توسعه روسیه و پافشاری بر سیاست تهاجمی خود، فشارهای چند ساله خود بر کشور ما ادامه خواهند داد یا به دنبال فرصت هایی برای همکاری و صلح خواهند بود؟

رییس جمهور روسیه افزود: گفت وگو بین روسیه و کشورهای غربی در مورد مسایل امنیتی و ثبات استراتژیک تنها در شرایط مساوی امکان پذیر است. گفت وگو [میان کشورهای غربی و روسیه]، از جمله در مورد مسایل امنیتی و ثبات راهبردی، امکان پذیر است، اما نه از موضع زور، بدون هرگونه گستاخی، خودپسندی و انحصار شخصی، بلکه تنها در شرایط مساوی و با رعایت منافع یکدیگر. روسیه با اطمینان به جلو نگاه می کند، آینده خود را برنامه ریزی می کند، پروژه ها و برنامه های جدید را ترسیم می کند. برنامه هایی را اجرا می کنیم که طراحی شده اند تا توسعه ما را پویاتر و حتی قدرتمندتر کنند.

311311

پوتین در مراسم تحلیف: روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین در مراسم تحلیف: روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین در مراسم تحلیف: روسیه از گفتگو با کشورهای غربی امتناع نمی کند"، کلیک کنید.