پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403/ عملیات نجات بورس کلید می خورد؟

پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403/ عملیات نجات بورس کلید می خورد؟

به گزارش خبرگزاری آژیراک، بازار سهام این روزها با افت وخیزهای زیادی روبه روست. سرکوب سرمایه گذاری در دولت سیزدهم، پاتک به بازار سرمایه از طریق عرضه سنگین اوراق با سود تضمینی بالای 30 درصد، رشد نرخ سود سپرده بانکی، مصوبات پیاپی مالیاتی و قیمت گذاری غیراصولی نرخ خوراک صنایع که برای اصلاح آنها ماه ها تلاش و پیگیری لازم بوده، بازار سهام را در چاله عمیقی انداخته که خروج از آن بسیار سخت است.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: این هجمه های دولتی به بازار سهام از یک سو و تعطیلی های پیاپی بازار از ابتدای امسال از سوی دیگر، اجازه ایجاد یک روند مشخص به بازار نداده و در نتیجه، معاملات در حالت رکودی سنگینی قرار گرفته اند. در حال حاضر حجم و ارزش معاملات خرد به کمترین میزان خود طی ماه های اخیر رسیده و می توان گفت عملاً معامله جان دار و جهت دهنده ای در بورس تهران انجام نمی شود.

اگرچه طی ماه های گذشته، بازارهای طلا و ارز به رقیبی برای بورس بدل شده بودند اما اکنون این بازارها نیز با همان معضلی روبه رو هستند که بورس تهران مدت هاست با آن دست وپنجه نرم می کند. به این ترتیب، بازارهای ارز، طلا و سکه، مسکن و سهام از ابتدای امسال نه بازدهی مناسبی داشته اند و نه تقاضای خوبی جلب کرده اند.

پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403

در کنار دلایلی که در ابتدا برشمرده شد، به دلیل افزایش ریسک های سیاسی از ابتدای امسال، سرمایه گذاری در کشور فعلاً به محاق رفته و سرمایه گذاران به عنوان بازیگران اصلی بازارها در انتظار ثبات و تعیین تکلیف وضعیت دولت هستند. به نظر می رسد با روشن شدن مسیر دولت و تعیین رییس جمهوری جدید، متقاضیان سرمایه گذاری در بازارها نیز استراتژی ورود یا خروج خود را روشن خواهند کرد.

برای معاملات بورس در آخرین روز معاملاتی هفته نیمه تعطیل جاری نیز پیش بینی می شود دادوستدها همچنان در شرایط رکودی و با کمترین حجم و ارزش دنبال شوند.

223225

پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403/ عملیات نجات بورس کلید می خورد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403/ عملیات نجات بورس کلید می خورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس چهارشنبه 16 خرداد 1403/ عملیات نجات بورس کلید می خورد؟"، کلیک کنید.