پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده/ افزایش قیمت دلار زودگذر است

پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده/ افزایش قیمت دلار زودگذر است

به گزارش آژیراک،میثم مهرپور تحلیلگر مسایل اقتصادی عنوان کرد: امنیت ملی ایران آنقدر قدرتمند و دارای ثبات است که اتفاقاتی به مراتب وسیع تر از این موضوع نیز تهدیدی برای امنیت ایران محسوب نمی شود. متاسفانه فضای روانی و غیر واقعی در اقتصاد ایران آنقدر پررنگ شده که بازار ارز صرفا در یک فضای احساسی و هیجانی و صرفا تحت تاثیر اخبار و نه واقعیت های اقتصادی دچار نوسان می شود.

آژیراک در خبری نوشت:وی افزود: شما در سال های دفاع مقدس که کشور درگیر یک جنگ فراگیر و مستقیم بود حتی در زمان انجام عملیات ها یا بمباران ها علیه کشور نیز شاهد نوسان یا شوک های این چنینی در بازار ارز یا اقتصاد کشور نبودید، اما متاسفانه فضای امروز اقتصاد کشور به گونه ای شده که بسیاری از اتفاقات که در واقعیت هیچ ارتباطی به ارز و اقتصاد ندارند، منجر به ایجاد هیجان در این بازار می شوند.

این تحلیلگر مسایل اقتصادی با بیان اینکه واقعیت این است که اگر رژیم صهیونیستی به اهداف خود در غزه رسیده بود نباید به دنبال حذف فیزیکی فرماندهان مقاومت باشد، گفت: این اتفاقات نشان می دهد رژیم صهیونیستی به شدت مستاصل شده و اقدامات آن ها در راستای ایجاد تغییر در شرایط موجود است.

مهرپور ادامه داد: یکی از اهداف صهیونیست ها ایجاد فضای ناامن در اقتصاد ایران به عنوان مهمترین حامی جریان مقاومت است، رسانه ها مراقبت کنند ناخواسته به پیاده نظام دشمن تبدیل نشوند. حتی جنگ نظامی مستقیم نیز در کوتاه مدت تاثیری بر بازار ارز نخواهد داشت چه برسد به اتفاقاتی از جمله حمله به سفارت ایران. باید قبول کنیم که بازار مسیر خود را می رود، برای مثال در سال 1398 که بورس در حال حرکت شتابان بود شهادت سردار سلیمانی به عنوان یک شوک بزرگ، مدتی بازار را متوقف کرد، اما بازار مجدد به مسیر صعودی خود بازگشت. لذا اخبار غیر مرتبط با اقتصاد تاثیری کوتاه مدت و غیرپایدار بر مسایل اقتصادی دارند.

217

پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده/ افزایش قیمت دلار زودگذر است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده/ افزایش قیمت دلار زودگذر است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده/ افزایش قیمت دلار زودگذر است"، کلیک کنید.