پیش بینی مکرون از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

پیش بینی مکرون از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

به گزارش آژیراک، امانویل مکرون رییس جمهور فرانسه در گفت وگویی با فرانس 2 و TF1 مسکو را «متخاصم» خواند اما از بیان اینکه این کشور «یک دشمن» است، امتناع کرد.

او بار دیگر از رد استقرار ناتو در اوکراین امتناع ورزید و تاکید کرد که پاریس آماده اتخاذ هر تصمیم لازم برای جلوگیری از پیروزی روسیه است.

رییس جمهور فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که در این مرحله هیچ فرصتی برای مذاکره با کرملین نمی بیند.

مکرون با بیان اینکه امیدوار است روزی زمان مذاکره با هر کسی که رییس جمهور روسیه می شود، فرا برسد، گفت: من کاملا آماده گفت وگو هستم، اما ما به فردی صادق و صلح مدار برای انجام این کار نیاز داریم.

در این مصاحبه با اشاره به بی میلی مکرون برای برقراری ارتباط مستقیم با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، از وی پرسیده شد که آیا ایالات متحده می تواند به طور بالقوه در چنین مذاکراتی میانجی گری کند، به ویژه اگر دونالد ترامپ دوباره وارد کاخ سفید شود، گفت: تا آنجا که می دانم، فکر نمی کنم که ترامپ بار دیگر رییس جمهور آمریکا شود.

با این حال، مکرون گفت: هیچ چیز شخصی پشت تصمیم من برای خودداری از گفت وگو با پوتین وجود ندارد. بدون شک، من رییس دولتی هستم که بیشتر از هر شخص دیگری با او صحبت کرده است.

در ژانویه سال جاری میلادی، ماکرون گفته بود که با هرکسی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، همکاری می کند و مدعی شده بود: من همیشه همین فلسفه را داشتم. من با کسی که مردم انتخابش می کنند، حرف می زنم.

مکرون در ادامه صحبت هایش، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه را «متخاصمی» خواند که در صورت شکست نیروهای کی یف در این جنگ، در اوکراین متوقف نخواهد شد و از اروپایی ها خواست که «ضعیف» نباشند و برای پاسخ آماده باشند. اگر جنگ در اروپا گسترش یابد، روسیه مقصر خواهد بود. اگر امروز تصمیم می گرفتیم که پاسخ ندهیم، از قبل شکست را انتخاب می کردیم و من این را نمی خواهم.

رییس جمهور فرانسه همچنین گفت که برای اروپا مهم است که خطوط قرمزی را ترسیم نکند که نشانه ضعف برای کرملین و تشویق آن به ادامه تهاجم به اوکراین است. من نمی خواهم این کار را انجام دهم. من از روسیه می خواهم که این جنگ را متوقف کند و از مواضع خود عقب نشینی و صلح کند. این یک مساله برای پوتین است.

311311

پیش بینی مکرون از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی مکرون از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی مکرون از برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا"، کلیک کنید.