پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای در تهران از عصر امروز

پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای در تهران از عصر امروز

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه ای، گرد و خاک هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش آژیراک، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی و اشاره به وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه ای، گرد و خاک اعلام کرد: با توجه به هشدار سطح زرد 19 خرداد 1403، از ظهر دوشنبه 21 خرداد تا پایان روز سه شنبه 22 خرداد، در بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر و شب، وزش باد خیلی شدید، توفان لحظه ای، خیزش یا انتقال گرد و خاک در استان تهران به ویژه مناطق غربی، جنوبی، مرکزی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک، گاهی گسترش گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، دور از انتظار نیست.

بدنبال این امر، اداره کل هواشناسی استان تهران توصیه کرده تا احتیاط در عبور و مرور جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها، عدم استقرار در تاسیسات و مکان های مرتفع مانند برج ها و دکل ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک و بالگرد، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، مستحکم سازی پوشش گلخانه ها، احتیاط کامل در انجام امور عمرانی، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی مد نظر قرار گیرد.

به گزارش آژیراک، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پایان خبر آژیراک

پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای در تهران از عصر امروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای در تهران از عصر امروز" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وزش باد شدید و توفان لحظه ای در تهران از عصر امروز"، کلیک کنید.