پیش بینی وقوع سیلاب در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان

پیش بینی وقوع سیلاب در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان

ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو، با توجه به صدور هشدار سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر پیش بینی وقوع بارش های قابل توجه از روز سه شنبه (28 فروردین) تا پنجشنبه (30 فروردین) اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش آژیراک، بر اساس این اطلاعیه با توجه به هشدارهای هواشناسی صادره، استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، کرمان و یزد مستعد وقوع سیلاب خواهند بود که عمده سیل و طغیان رودخانه ها در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان پیش بینی می شود؛ البته جزایر هرمزگان نیز در کانون های بارشی قرار دارند.

 بر این اساس اکیداً توصیه می شود ملاحظات توسط دستگاه های ذیربط و مردم مورد توجه قرار گیرد و از تردد و توقف در مسیرها و جاده های حاشیه و بستر رودخانه ها خوداری شود.

عدم حضور مسافران و گردشگران در مناطق پست و بستر و حاشیه رودخانه ها و مناطق ساحلی، عدم عبور از سازه های تقاطعی و پل های رودخانه های سیلابی، آمادگی حداکثری همه دستگاه های اجرایی، خدماتی و امدادی و تجهیز گروه های عملیاتی پاکسازی و بازگشایی کامل مجاری آبی، رودخانه ها و سازه های تقاطعی به ویژه در مراکز جمعیتی 
تخلیه اماکن و مراکز جمعیتی در معرض و مسیر سیلاب و توقف هرگونه فعالیت در بستر و حاشیه رودخانه های مستعد سیلاب از موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

پایان خبر آژیراک

پیش بینی وقوع سیلاب در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی وقوع سیلاب در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی وقوع سیلاب در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان"، کلیک کنید.