چرا غذافروشی های خیابان سی تیر جمع آوری شدند؟

سخنگوی شورای شهر تهران به آژیراک پاسخ داد؛

چرا غذافروشی های خیابان سی تیر جمع آوری شدند؟

سخنگوی شورای شهر تهران درباره تصمیم این شورا برای جمع آوری غرفه های غذافروشی در خیابان سی تیر توضیحاتی ارایه داد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، پاییز سال96 بود که نخستین راسته خوراکی های تهران با نظر مساعد شهردار وقت، در خیابان سی تیر کلید خورد. این طرح موقت با محور بازگرداندن زندگی به معابر قدیمی و تاریخی تهران کلید خورد، اما سازوکاری برای کاهش ترافیک مسیر از سد معبر، ایجاد سیستم راه آب کافه ها و تهویه اغذیه فروشان درنظر گرفته نشده بود.

پاییز امسال علیرضا زاکانی، شهردار تهران درباره جمع آوری اغذیه فروشان گذر گردشگری سی تیرگفت: موزه ملی اعلام کرده وجود اغذیه فروشی ها در کنار موزه ملی آثار سویی برای نفایس دارد.

زاکانی افزود: قصد داریم با تدبیری که از سوی شهرداری تهران به کار بسته می شود، از آسیب به این نفایس ملی و آثار تاریخی جلوگیری کنیم .به این ترتیب غرفه ها و خودروهای ون که از زمان غروب آفتاب تا پاسی از شب در این خیابان به فروش اغذیه می پرداختند جمع آوری شدند. تصمیمی که با واکنش ها و نظرات متفاوتی همراه بود.

علیرضا نادعلی، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران که از موافقان این تصمیم است درگفت وگو با خبرنگار آژیراک درباره علت جمع آوری این فضا در خیابان سی تیر توضیحاتی داده است که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

 

چرا غذافروشی های خیابان سی تیر جمع آوری شدند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا غذافروشی های خیابان سی تیر جمع آوری شدند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا غذافروشی های خیابان سی تیر جمع آوری شدند؟"، کلیک کنید.