چگونه دروازه پاریس به روی جواد فروغی بسته شد

چگونه دروازه پاریس به روی جواد فروغی بسته شد

جواد فروغی در آخرین مسابقه کسب سهمیه المپیک نتوانست سهمیه بگیرد تا از عنوان قهرمانی خود در المپیک پاریس دفاع کند.

به گزارش آژیراک، جواد فروغی در المپیک توکیو در تپانچه بادی قهرمان شد و طلسم کسب مدال المپیک در این رشته را برای ایران شکست. تیراندازی با این مدال به جمع فدراسیون های المپیکی پیوست و انتظارات از این رشته و جواد فروغی بالا رفت. همه روی فروغی که تاریخ سازی کرده و قهرمان تپانچه بادی شده بود حساب ویژه ای باز کرده بودند، اما او در مسابقات انتخابی المپیک پاریس نتایج قابل قبولی ثبت نکرد و حتی نتوانست به فینال مسابقات راه یابد.

مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک در برزیل آخرین فرصت تیراندازان برای کسب سهمیه المپیک پاریس بود که جواد فروغی قهرمان المپیک در این مسابقات با 566 امتیاز در رده شصت و ششم ایستاد. او با از دست دادن سهمیه المپیک نمی تواند از عنوان قهرمانی خود در پاریس دفاع کند که ناکامی بزرگی برای فروغی محسوب می شود.

فروغی در تمامی مسابقات انتخابی المپیک به جز مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی حضور داشت اما در هیچ کدام از مسابقات به فینال راه نیافت و دوازدهمی آسیا بهترین رتبه او در چهار دوره مسابقات کسب سهمیه المپیک بود. او که در بازی های آسیایی پرچمدار کاروان ایران هم بود اما نتوانست نتیجه خوبی کسب کند و در رده 26 ایستاد.

فروغی که در توکیو با سرمربیگری نصر اصفهانی به مدال طلا رسیده بود در سال 1401 با تصمیم خودش تمریناتش را زیر نظر احمد ظفرجعفرزاده شروع کرد. شاید یکی از دلایل ناکامی فروغی و نرسیدن به المپیک پاریس همین تغییر مربی باشد. حتی حضور دو مربی در تپانچه و تقسیم تیم ملی به دو گروه با انتقاد برخی از کارشناسان همراه شد. البته فروغی تا بعد از بازی های آسیایی نیز با این مربی ادامه داد اما بعد از هانگژو مجددا تمریناتش را زیر نظر محسن نصراصفهانی آغاز کرد اما فروغی دیگر نتوانست به مسیر سابق خود برگردد و پشت درهای المپیک پاریس ماند.

نتایج جواد فروغی در تمامی دوره های انتخابی المپیک پاریس:

مسابقه رتبه
مسابقات قهرمانی جهان مصر 2022 33
مسابقات قهرمانی جهان باکو 2023 (میکس تیمی) 21
مسابقات قهرمانی آسیا کره 2022
مسابقات قهرمانی آسیا اندونزی 2023 12
مسابقات جهانی سهمیه المپیک 2024 66

پایان خبر آژیراک

چگونه دروازه پاریس به روی جواد فروغی بسته شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چگونه دروازه پاریس به روی جواد فروغی بسته شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چگونه دروازه پاریس به روی جواد فروغی بسته شد"، کلیک کنید.