چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد

چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد

به گزارش آژیراک از “آناتولی” لین جیان، در یک کنفرانس خبری در پکن تلفات غیر نظامیان را محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین المللی توصیف کرد.

او گفت که جامعه بین المللی باید فوراً وارد عمل شود، آتش بس را یک اولویت مهم و کمک های بشردوستانه را به عنوان یک مسیولیت اخلاقی مبرم در نظر بگیرد و کنفرانس صلح بین المللی گسترده تر، معتبرتر و موثرتر را در اسرع وقت برگزار کند.

لین ادامه داد که اهمیت و فوریت آتش بس در غزه «بیش از پیش مشهود است.»

به گزارش آژیراک؛ سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت که پکن از کشته شدن غیرنظامیان بیگناه در درگیری “عمیقا” غمگین است و از فاجعه انسانی فزاینده در غزه ” عمیقا آزرده خاطر است. “

وی خاطرنشان کرد: وطن مردم غزه به ویرانه تبدیل شده است، بیمارستان ها مرتبا مورد حمله قرار می گیرند، مردم به غذا دسترسی ندارند و هر روز تلفات افزایش می یابد.

وی افزود: هیچ توجیهی برای انفعال جامعه بین المللی در این زمینه وجود ندارد.

گروه های مقاومت فلسطین 15 مهرماه برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسراییل آغاز کردند که سرانجام پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 (24 نوامبر 2023) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه 10 آذر (اول دسامبر 2023) آتش بس موقت به پایان رسید و رژیم اسراییل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

310310

چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد"، کلیک کنید.