کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان

آژیراک/سمنان سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان از کاهش 24 درصدی حوادث در این استان از اردیبهشت ماه سال قبل تا روزهای منتهی به هفته هلال احمر در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

حسین درخشان امروز (18 اردیبهشت ماه) به مناسبت هفته هلال احمر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: کاهش حوادث در این بازه یک ساله، گویای ارتقای سطح همکاری های عمومی و مردمی با هلال احمر و دستگاه های امدادرسان در این بخش است. 

وی از میامی به عنوان پرحادثه ترین شهرستان استان سمنان نام برد و گفت: در یک سال گذشته بعد از میامی، شهرستان های آرادان، سمنان و دامغان بیشترین فراوانی حوادث را در این استان داشته اند. 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان با اشاره به تعدد حوادث جاده ای در استان، بیان کرد: گستردگی جاده ها و خستگی ناشی از طولانی بودن مسیرهای ارتباطی در این چهار شهرستان، مهمترین عامل تعدد رخ دادن حوادث در آنهاست. 

وی از وجود 650 کیلومتر راه اصلی در استان خبر داد و افزود: این محور به دلیل عبور سالانه 20 میلیون زایر، یکی از پرترددترین راه های کشور است. 

وجود 65 گسل شناخته شده در استان سمنان

درخشان با بیان اینکه راه های استان هر لحظه آبستن یک حادثه اند، گفت: حوادث در استان سمنان به دلیل ویژگی های اقلیمی، تنوع زیادی دارند. مناطق بیابانی و کویری استان حوادث خاص خود را دارند. همچنین در مناطق کوهستانی و شمالی استان حوادث متفاوت دیگری رخ می دهد. 

وی از سیل به عنوان یکی از حوادث با فراوانی بالا در استان نام برد و افزود: استان سمنان با بیش از 65 گسل شناخته شده یکی از استان های زلزله خیز محسوب می شود. 

درخشان از تلاش برای کاهش حوادث به عنوان یکی از سیاست ها و اولویت ها در این استان نام برد و گفت: توسعه آموزش های عمومی و آموزش پیشگیری، از جدی ترین برنامه ها و هدفگذاری های جمعیت هلال احمر در استان است. 

فعالیت 15 پایگاه امدادی در جاده های استان 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان از آموزش اقشار مختلف با هدف گسترش فرهنگ پیشگیری خبر داد و بیان کرد: دوره های آموزشی در پیش دبستانی ها تحت عنوان غنچه هلال یا طرح ملی دادرس در مدارس استان در حال اجام است. 

وی از وجود 15 پایگاه امدادی در استان خبر داد و اظهار کرد: در هریک از این پایگاه ها، پنج نیرو همراه تجهیزات لازم و آمبولانس وجود دارد. 

درخشان از فعالیت مستمر بالگرد امدادی هلال احمر در استان خبر داد و افزود: در حوادث مرتبط با کویر و کوهستان بیشتر از این ظرفیت امدادی استفاده می شود. 

کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان

فعالیت بیش از 980 نجاتگر تخصصی و آموزش دیده در استان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان سمنان از فعالیت بیش از 980 نجاتگر تخصصی و آموزش دیده در شهرستان های مختلف استان خبر داد و گفت: تمام خدمات این نجاتگران که در مواقع بحرانی به یاری هم استانی ها می آیند، داوطلبانه است. 

وی به انجام 1827 عملیات امدادی در یک سال اخیر در مجموعه هلال احمر استان اشاره و بیان کرد: در این عملیات ها 680 نفر از مصدومان و حادثه دیدگان به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند. 

درخشان با اشاره به انجام 350 عملیات فنی در قالب این ماموریت های امدادی، اظهار کرد: عملیات نجات فنی به عملیاتی اطلاق می شود که به واسطه شدت بالای سانحه به تجهیزات فنی مانند برش، برای نجات حادثه دیدگان نیاز است که این آمار گویای شدت بالای حوادث در این استان است. 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان از تلاش برای به روزرسانی آموزش ها در جمعیت امدادگر استان خبر داد و یادآوری کرد: در یک سال اخیر 17 مانور با هدف افزایش آمادگی امدادگران و اقشار مختلف در شهرستان های هشت گانه استان برگزار شده است. 

وی با بیان اینکه هلال احمر استان علاوه بر حوادث درون استانی به عنوان استان معین و پشتیبان در دیگر استان ها نیز فعالیت دارد، افزود: به تازگی در حادثه سیل در استان سیستان و بلوچستان، تعدادی از امدادگران، تجهیزات و اقلام غذایی به این استان حادثه دیده ارسال شد. علاوه بر این، جمعیت هلال احمر استان در برخی حوادث بین المللی مانند زلزله سال قبل ترکیه، اقلام امدادی ارسال کرد. 

او همچنین از افزایش فعالیت داوطلبان هلال احمر در این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته 3800 سبد معیشتی به ارزش بیش از سه میلیارد تومان بین نیازمندان توزیع شد. علاوه بر این، در یک سال اخیر بالغ بر 12 میلیارد تومان خدمات حمایتی از طریق جمعیت هلال احمر ارایه شده است. 

فعالیت 4000 داوطلب در استان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان از همکاری 244 پزشک داوطلب با هلال احمر استان خبر داد و اظهار کرد: در مجموع بیش از 4000 نفر داوطلب با جمعیت هلال احمر در استان همکاری دارند. 

وی از سازمان جوانان به عنوان یکی از بخش های فعال در هلال احمر استان خبر داد و گفت: در این سازمان از کودکان پنج و شش ساله در پیش دبستانی ها تا جوانان 35 ساله در قالب طرح های مختلف خدمات ارایه می شود. آموزش نوع دوستی و آشنایی با حقوق بشر از جمله خدمات این بخش است که تلاش می شود در پیش دبستانی ها و مدارس استان ارایه شود تا این مفاهیم از همان بچگی در فرزندان ما نهادینه شود. ضمن اینکه در مدارس نیز خدمات آموزشی متعددی ارایه می شود. 

کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان

سرپرست جمعیت هلال احمر استان از فعالیت 500 نفر در قالب سازمان جوانان هلال احمر استان خبر داد و بیان کرد: اعضای سازمان جوانان استان در طرح نوروزی هر سال خدمات متعددی به مسافران و زوار ارایه می دهند. 

وی با اشاره به پیشگیری از آسیب های اجتماعی در قالب طرح 2020 اظهار کرد: مشارکت در طرح کاشت نهال از دیگر خدمات سازمان جوانان استان است که در آن، افزون بر 150 هزار اصله نهال در شهرستان های مختلف استان کاشته شد. 

درخشان در بخش دیگری، به برنامه های هفته هلال احمر در استان اشاره و اضافه کرد: برپایی رژه خودرویی امدادگران، غبارروبی گلزار شهدا، ارایه خدمات حوزه سلامت در حاشیه نماز جمعه این هفته، ارایه آموزش های همگانی، افتتاح پایگاه امدادی جنگل ابر، گردهمایی امدادگران، داوطلبان و اعضای سازمان جوانان، تجلیل از امدادگران و داوطلبان برتر، صعود تیم واکنش سریع هلال احمر به قله شاهوار و … از جمله برنامه های هفته هلال احمر در استان سمنان است. 

پایان خبر آژیراک

کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 24 درصدی حوادث در سمنان / میامی پرحادثه ترین شهرستان استان"، کلیک کنید.