کسب و کار جدید و متفاوت بیل گیتس

تینا مزدکی: فرآیند فولادسازی الکترا که فولاد سبز نامیده می شود، با این هدف شکل گرفته است که به کاهش هزینه های زیست محیطی تولید فولاد کمک کند. تبدیل زغال سنگ به فولاد باعث انتشار تقریبا 90 درصد از گاز CO2 می شود. الکترا ادعا می کند که این میزان 7 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد. برای این منظور، الکترا آهن بدون آلایندگی را با یکپارچه سازی منابع انرژی تجدیدپذیر امکان پذیر می کند.

الکترا می گوید از فرایندهای الکتروشیمیایی و هیدرومتالورژی در مقیاس صنعتی اثبات شده برای پالایش سنگ های آهن با عیار پایین به آهن با خلوص بالا در دمای 140 درجه فارنهایت (60 درجه سانتی گراد) استفاده می کند. این دما تقریباً دمای قهوه است و بسیار کمتر از دمایی است که در فرآیندهای سنتی که از کوره های زغال سنگ استفاده می کنند به دست می آید.

فولاد سبز برای کمک به سیاره

این فرآیند انواع مختلفی از سنگ ها را می گیرد و به طور انتخابی ناخالصی های اصلی سنگ آهن مانند آلومینا و سیلیس را پالایش می کند. آهن تمیز الکترا دارای خلوص بیش از 99٪ است که بالاترین ارزش را برای فولادسازان کوره قوس الکتریکی (EAF) در ترکیب با فولاد ضایعات بازیافتی ارایه می دهد. علاوه بر این، این روش هزینه و ضایعات را کاهش می دهد.

کسب و کار جدید و متفاوت بیل گیتس

کارخانه آزمایشی الکترا گامی مهم به سوی یک صنعت فولاد پاک تر و پایدارتر است. هدف این پروژه آزمایشی تولید صفحات آهنی تمیز در اندازه 1متر مربع است. این شرکت به تدریج ظرفیت تولید خود را افزایش خواهد داد.

بازار تریلیون دلاری، یک فرصت!

طبق یک گزارش، الکترا صفحات آهنی تولید شده توسط پروژه آزمایشی را به هم متصل خواهد کرد تا تولید را به سطوح تجاری افزایش دهد. بی اچ پی، تامین کننده اصلی سنگ آهن در دریا برای صنعت فولاد و سرمایه گذار الکترا، سنگ آهن این پروژه آزمایشی را تامین کرد. در سال 2022، الکترا 85 میلیون دلار بودجه از طرف حامیان، از جمله Breakthrough Energy Ventures، صندوق نوآوری انرژی بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، دریافت کرد.

به گفته مدیر کمیته سرمایه گذاری صندوق این پروژه، آهن سازی مقرون به صرفه بدون انتشار کربن، یک تغییر پارادایم در چگونگی ساخت فولاد برای قرن ها با سوزاندن سوخت های فسیلی است و یک «فرصت بازار تریلیون دلاری» است. راه اندازی این شرکت در عرض سه سال و نیم پس از تاسیس شرکت نشان دهنده قدرت تیم و توانایی در استفاده از دانش صنایع صنایع مختلف است.

منبع: interestingengineering

58323

کسب و کار جدید و متفاوت بیل گیتس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب و کار جدید و متفاوت بیل گیتس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب و کار جدید و متفاوت بیل گیتس"، کلیک کنید.