کشتی قهرمانی آسیا| 2 کشتی گیر در فینال سه ملی پوش در رده بندی

کشتی قهرمانی آسیا| 2 کشتی گیر در فینال سه ملی پوش در رده بندی

مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا امروز (جمعه 24 فروردین ماه) در شهر بیشکک قرقیزستان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، در پایان مسابقات نوبت صبح، امیرحسین فیروزپور در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و رضا اطری در وزن 61 کیلوگرم، حسین ابوذری در وزن 74 کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن 86 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم رضا اطری در دور نخست با نتیجه 4 بر 4 از سد کایسی تانابه از ژاپن گذشت وی در دور بعد با نتیجه 5 بر صفر جمشید شریف اف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل تایربک ژولماشبک اولو دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 11 بر 7 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. اطری در این دیدار با کوم چول ری از کره شمالی کشتی می گیرد.
در وزن 74 کیلوگرم حسین ابوذری در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ظفربک اوتاخانوف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 12 بر 1 یونگ نام سو از کره شمالی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ابوذری در این مرحله مقابل کوتا تاکاهاشی دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با برنده دیدار میان تالگات از قرقیزستان و یاش از هند مبارزه می کند.
در وزن 86 کیلوگرم هادی وفایی پور در دور اول با نتیجه 10 بر صفر ینگ ووتی ازکامبوج را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 مغلوب عظمت دولتبیکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وفایی پور به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف لی پیلونگ از چین می رود.
در وزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 11 بر صفر شوهی گانگ از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماگومد شریپوف از بحرین با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. فیروزپور در این دیدار به مصاف شهرزاد پویونوف از ازبکستان می رود.
در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کومار آنیروده از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل شامیل شریپوف از بحرین با نتیجه 5 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. زارع در این دیدار مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان قرار می گیرد.

رقابت های رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 15:30 امروز به وقت ایران برگزار می شود.

کشتی قهرمانی آسیا| 2 کشتی گیر در فینال سه ملی پوش در رده بندی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشتی قهرمانی آسیا| 2 کشتی گیر در فینال سه ملی پوش در رده بندی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشتی قهرمانی آسیا| 2 کشتی گیر در فینال سه ملی پوش در رده بندی"، کلیک کنید.