کشف مدارک جدید درباره ارتباط اوکراین با حمله تروریستی در مسکو

کشف مدارک جدید درباره ارتباط اوکراین با حمله تروریستی در مسکو

به گزارش آژیراک، به دنبال حمله تروریستی 22 مارس (سوم فروردین) به تالار کنسرت «کروکوس» در شهر مسکو که دست کم 145 کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت مقام های روسیه اوکراین و متحدان غربی اش را مقصران این حمله تروریستی دانستند. این در حالی است که گروه تروریستی داعش مسیولیت این کشتار را پذیرفت و کی یف و غرب هر گونه دست داشتن خود در این حمله تروریستی را رد و ادعا کردند قصد مسکو از طرح این اتهامات اهداف تبلیغاتی است.

کمیته تحقیقات روسیه که سازمان اصلی مسیول تحقیق درباره جرایم بزرگ در این کشور است اعلام کرد یکی از متهمان این حمله تروریستی روز 24 فوریه همزمان با دومین سالگرد آغاز عملیات نظامی ویژه ارتش روسیه در اوکراین تصاویری از ورودی های تالار کنسرت کروکوس را برای «ناظر» خود فرستاده است و این می تواند نشان دهنده ارتباط بین این حمله تروریستی و عملیات نظامی ویژه در اوکراین باشد.

به گزارش آژیراک، این کمیته همچنین بدون نام بردن از متهم مورد اشاره تصریح داشت: «متهم در اظهارات خود کل موضوع را تایید کرد.»

مقام های روسیه دست کم 14 نفر را به اتهام دست داشتن در حمله تروریستی کروکوس که شامل چهار عامل مسلح این حمله می شوند دستگیر کرده اند.

کمیته تحقیقات روسیه همچنین خاطر نشان کرد در تلفن همراه متعلق به یکی از متهمان این پرونده تصاویری از «افراد ملبس به یونیفرم نظامی دارای پرچم اوکراین با پس زمینه خانه هایی خراب شده» را یافته است.

این کمیته همچنین تصریح کرد در این تلفن همراه تصویری از یک تمبر پستی اوکراین با پیامی موهن را یافته است.

در بیانیه این سازمان آمده است: «تحقیقات درباره این رخداد شامل گامهای عملیاتی و رویه های تحقیقی با هدف تایید دست داشتن سرویس های ویژه اوکراین و سازمان های افراطگرای تروریستی بین المللی در سازماندهی و تامین مالی این اقدام تروریستی ادامه دارد.»

کمیته تحقیقات روسیه چند روز قبل نیز اعلام کرد اسناد و مدارک «قابل راستی آزمایی» روی تلفن های همراه متهمان این حمله مبنی بر این که آنها از اوکراین «مبالغ قابل توجهی پول و رمز ارز دریافت کرده اند» یافته است.

310310

کشف مدارک جدید درباره ارتباط اوکراین با حمله تروریستی در مسکو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف مدارک جدید درباره ارتباط اوکراین با حمله تروریستی در مسکو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف مدارک جدید درباره ارتباط اوکراین با حمله تروریستی در مسکو"، کلیک کنید.