کشف 8 کیلوگرم ماشروم از یک قاچاقچی در تهران

کشف 8 کیلوگرم ماشروم از یک قاچاقچی در تهران

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری متهمی که در فضای مجازی به تبلیغ و فروش قارچ های توهم زا و روانگردان (مجیک ماشروم) می پرداخت خبر داد و گفت: در این عملیات بیش از 8 کیلوگرم قارچ کشف شد

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آژیراک، سرهنگ حسین باباپور رییس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تبلغ و توزیع قارچ سمی توسط فردی در فضای مجازی رسیدگی به موضوع به سرعت در دستور کار ماموران دایره فتا پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ قرار گرفت.

وی ادامه داد: با رصد شبانه روزی دامنه فعالیت متهم مشخص شد و متهم که در یکی از شبکه های اجتماعی به تبلیغ و فروش قارچ های سمی توهم زای روانگردان موسوم به “مجیک ماشروم” می پرداخت شناسایی شد.

سرهنگ باباپور به شناسایی مخفیگاه متهم در محدوده شق تهران اشاره کرد و گفت: ماموران این پلیس با هماهنگی های قضایی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بررسی های بیشتر از این مکان 8 کیلو و 350 گرم قارچ توهم زای روانگردان (مجیک ماشروم) کشف کردند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با تاکید بر ضرورت رصد برخط اقدامات مجرمانه قاچاقچیان مواد مخدر در فضای مجازی، به ارتقاء اشراف اطلاعاتی پلیس در این حوزه اشاره کرد و اظهار داشت: برخورد با فروشندگان مواد مخدر و نیز اشاعه دهندگان مظاهر اعتیاد در فضای مجازی، به مانند فضای حقیقی یکی از دغدغه های اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر است؛ بدون شک، پایش لحظه به لحظه صفحات مجازی و برخورد قاطع با توزیع کنندگان مواد مخدر و نیز بر هم زنندگان امنیت در فضای مجازی، به عنوان یک ماموریت اولویت دار با جدیت در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

سرهنگ باباپور خاطرنشان کرد: قارچ سمی «مجیک ماشروم» با نام فارسی «قارچ جادویی» از خانواده مواد مخدر توهم زا است و از جمله عوارض مصرف این ماده مخدر خطرناک، می توان به وحشت زدگی، اختلالات عصبی و روان پریشی، توهم بصری و شنیداری، اضطراب، بی قراری و شک و سوءظن اشاره کرد.

وی گفت: مواد مخدر ریشه اخلاق را درجامعه خشکانده و موجب تزلزل خانواده ها خواهد شد که برای ریشه کن کردن این معضل اجتماعی همکاری آحاد جامعه با پلیس در مبارزه با این بلای خانمانسوز الزامی است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با اشاره به این که قاچاقچیان مواد مخدر همواره با مقاصد سودجویانه سعی در فروپاشی خانواده ها و گمراه کردن جوانان و نوجوانان را دارند، از مردم خواست: ضمن مراقبت صحیح از فرزندان خود در مبارزه با سوداگران مرگ و عاملان افیونی با پلیس همکاری کرده و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و مظنون در فضای مجازی، مراتب را بدون فوت وقت از طریق شماره تماس 110 و 63984618 به پلیس اطلاع دهند و یا با مراجعه به دایره فتا پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی، بعد از چهارراه مولوی جنب پلیس آگاهی تهران بزرگ گزارشات خود را با کارشناسان ما درمیان بگذارند.

کشف 8 کیلوگرم ماشروم از یک قاچاقچی در تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف 8 کیلوگرم ماشروم از یک قاچاقچی در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف 8 کیلوگرم ماشروم از یک قاچاقچی در تهران"، کلیک کنید.