کلات می‌تواند به قطب گردشگری عشایر خراسان رضوی تبدیل شود

کلات می‌تواند به قطب گردشگری عشایر خراسان رضوی تبدیل شود

آژیراک/خراسان رضوی فرماندار کلات گفت: با توجه به زندگی عشایر در منطقه، قطعاً کلات می‌تواند به یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری عشایر در خراسان رضوی تبدیل شود.

علی صلاحی فرماندار کلات در گفت و گو با آژیراک، جمعیت دام سبک شهرستان را ۳۶۰ هزار رأس و دام سنگین ۴۳۹۰ رأس اعلام کرد و گفت: انتظار داریم نهاده‌های دامی برای گسترش و رشد دامداری به صورت اعتباری با مدت زمان قابل قبول در اختیار دامداران قرار گیرد.

وی تأکید کرد: تشکل‌های فعال در حوزه دامداری به صورت منسجم و مشخص ورود پیدا کنند تا نهاده‌های مورد نیاز نظیر دانه سویا، دانه ذرت، کنسانتره خوراک دام، سبوس گندم و… در اختیار دامداران قرار گیرد.

فرماندار کلات با بیان اینکه خشکسالی سال‌های اخیر مشکلات جدی برای دامداران این شهرستان که سهم بسزایی در تولید گوشت استان دارد ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: اکنون دامداران برای تأمین خوراک مورد نیاز دام‌ها با مشکل مواجه‌اند که می‌طلبد مسئولان استان در این خصوص توجه ویژه‌ای به شهرستان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر علوفه مورد نیاز به موقع تأمین شود دامداران مجبور به کشتار دام‌های خود نخواهند شد، اظهار کرد: شهرستان کلات ظرفیت‌های بسیاری در حوزه دامداری و دامپروری در خراسان رضوی دارد.

صلاحی گفت: با توجه به زندگی عشایر در منطقه، قطعاً کلات می‌تواند به یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری عشایر در خراسان رضوی تبدیل شود.

شهرستان مرزی کلات با وسعت ۳۵۰۳ کیلومترمربع در فاصله ۱۵۱ کیلومتری از مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

پایان خبر آژیراک

کلات می‌تواند به قطب گردشگری عشایر خراسان رضوی تبدیل شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلات می‌تواند به قطب گردشگری عشایر خراسان رضوی تبدیل شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلات می‌تواند به قطب گردشگری عشایر خراسان رضوی تبدیل شود"، کلیک کنید.