کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست تشکیل می شود

کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست تشکیل می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی از امضای توافق نامه تشکیل کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست خبر داد.

محمدرضا ولیلو، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آژیراک از امضای توافق نامه تشکیل کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی آذربایجان غربی  در حوزه محیط زیست خبر داد و اظهار کرد: این توافق نامه که به امضای روسای دانشگاه های استان، رییس پارک علم و فناوری و مدیرکل محیط زیست استان رسید گام مهمی در انجام فعالیت های علمی پژوهشی در حوزه محیط زیست است.

وی هدف از تشکیل کنسرسیوم مراکز علمی – پژوهشی استان آذربایجان غربی را استفاده بیش تر از ظرفیت دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در رفع چالش های زیست محیطی کشور برشمرد و افزود: مراکز علمی-پژوهشی می توانند در دستیابی به توسعه پایدار و زیست بوم مناسب و ارزش آفرینی در عرصه های اجتماعی و اقتصادی در بخش های جامعه و صنعت نقش مهمی را ایفا کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی کمک به وظیفه نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست و ارتقای جایگاه مرجعیت علمی دانشگاه های استان و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در سطح استانی، ملی و منطقه ای در زمینه محیط زیست را از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه بیان کرد.

ولیلو عنوان کرد: این توافق نامه همچنین گسترش همکاری های علمی و پژوهشی در انجام پژوهش های کاربردی با هدف حل مشکلات زیست محیطی استان در حوزه های مختلف مدیریت و کنترل آلودگی آب، هوا، خاک و پسماند، بومی سازی ساخت تجهیزات سنجش و پایش آلاینده های زیست محیطی را دنبال می کند.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در بیش از یک سال گذشته با انعقاد قرارداد ها و تفاهم نامه های مختلف ارتباط با جامعه، در زمینه حل مشکلات و مسایل استان و صنایع فعالیت ها و پژوهش های بسیاری انجام داده است.

کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست تشکیل می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست تشکیل می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنسرسیوم مراکز علمی و پژوهشی در حوزه محیط زیست تشکیل می شود"، کلیک کنید.