کوررنگی چیست و آیا قابل درمان است؟

کوررنگی چیست و آیا قابل درمان است؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه درمان قطعی برای درمان کوررنگی وجود ندارد، اظهار کرد: اگر کوررنگی به دلیل مصرف الکل و مواد شیمیایی بروز کند، خودداری از مصرف نوشیدنی هایی از این دست می تواند موجب بهبود این بیماری شود اما در مجموع در حال حاضر، درمان ویژه ای برای کوررنگی وجود ندارد.

دکتر هرمز شمس در گفت وگو با آژیراک، با بیان اینکه کوررنگی می تواند به صورت مادرزادی بروز کند، اظهار کرد: پدیده کوررنگی می تواند به صورت مادرزادی باشد؛ به نحوی که این افراد می توانند فقط رنگ های سیاه و سفید را ببینند. سلول هایی که در مغز، طول موج نورها را تشخیص می دهند و موجب تشخیص رنگ ها می شوند، در مغز مبتلایان کوررنگی، تولید نشده است.

وی ادامه داد: همچنین تاثیر برخی بیماری ها یا توکسیک و مصرف الکل می تواند منجر به از بین رفتن سلول هایی شود که طول موج نورها را تشخیص می دهند و  در نتیجه مغز قادر به تشخیص طول موج هایی که باعث دیده شدن رنگ ها می شود، نباشد. همچنین افرادی که الکل مصرف می کنند ممکن است رنگ های سبز و قرمز را نتوانند تشخیص دهند.

این استاد دانشگاه درباره تاثیر سن بر تشخیص رنگ ها نیز گفت: قدرت تشخیص رنگ ها با ورود به کهنسالی و پیرشدن چشم ها نسبت به افراد جوان کاهش می یابد. 

شمس درباره چگونگی تشخیص کوررنگی و درمان آن گفت: برخی از افراد قادر به تشخیص رنگ ها نیستند؛ در واقع همه چیز را سیاه وسفید می بینند. همچنین افرادی هستند که تنها قادر به تشخیص برخی از رنگ ها نیستند. برخی از حیوانات نیز نمی توانند رنگ ها را تشخیص دهند؛ به طور مثال، گربه نمی تواند رنگ سبز را تشخیص دهد و مغز این حیوان قادر به تشخیص این رنگ نیست

این استاد دانشگاه با بیان اینکه درمانی برای پدیده  کوررنگی مادرزادی وجود ندارد، اظهار کرد: اگر کوررنگی به دلیل مصرف الکل و مواد شیمیایی بروز کند، خودداری از مصرف نوشیدنی هایی از این دست می تواند موجب بهبود این بیماری شود اما در حال حاضر، درمان ویژه ای برای کوررنگی وجود ندارد.

پایان خبر آژیراک

کوررنگی چیست و آیا قابل درمان است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کوررنگی چیست و آیا قابل درمان است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کوررنگی چیست و آیا قابل درمان است؟"، کلیک کنید.