گمانه زنی خبرنگار ارشد رسانه انگلیسی از نحوه پاسخ ایران به تجاوز اسراییل

گمانه زنی خبرنگار ارشد رسانه انگلیسی از نحوه پاسخ ایران به تجاوز اسراییل

به گزارش آژیراک دومینیک واگورن در این گزارش دو دقیقه ای گفت: اسراییل در جریان جنگ غزه به متحدان و گروه های نیابتی ایران حمله، اما از رویارویی مستقیم خودداری کرده بود. با این حال حمله مستقیم به ساختمان متعلق به سفارت ایران در دمشق در یکم آوریل فرق داشت.

به نقل از ایرنا وی افزود: رهبر معظم ایران آیت الله خامنه ای گفته اند که اسراییل باید تنبه شود و تنبیه خواهد شد. اگر ایران اقدام تلافی جویانه انجام ندهد ضعیف نشان داده خواهد شد. اما سووال این است که این کشور چگونه پاسخ می دهد و آیا می تواند از بروز جنگ تمام عیار در منطقه جلوگیری کند.

این خبرنگار انگلیسی سپس به گمانه زنی درباره نحوه پاسخ ایران پرداخت و گزینه های ایران برای حمله به فلسطین اشغالی از کشورهای منطقه ای و داخل ایران را مورد بررسی قرار داد.

وی ضمن اشاره به احتمال حمله سایبری ایران علیه رژیم صهیونیستی، افزود: ایران تاکنون خویشتنداری نشان داده تا از جنگ گسترده تر در منطقه جلوگیری کند. این کشور ممکن است از قدرت نظامی لازم برای جنگ تمام عیار در منطقه برخوردار نباشد اما آنچه آیت الله خامنه ای و مشاوران ایشان تصمیم بگیرند احتمالا یک پاسخ مناسب خواهد بود که در اندازه حمله صورت گرفته علیه ساختمان کنسولگری ایران قوی باشد و منجر به بروز جنگ تمام عیار نشود.

واگورن در همین حال به تحرکات ارتش رژیم صهیونیستی، و آمریکا و متحدانش در منطقه اشاره کرد و مدعی شد: این خطر وجود دارد که اوضاع از کنترل خارج و خاورمیانه دچار یک درگیری فاجعه بار شود.

به گزارش ایرنا، منابع خبری عصر دوشنبه سیزدهم فروردین 1403 از حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان نزدیک سفارت ایران در دمشق خبر دادند که بر اساس آن، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق به طور کامل تخریب شد و خودروهای مقابل آن نیز خسارت دیدند؛ جنایتی که تهران اعلام کرد بدون پاسخ نخواهد ماند و رژیم صهیونیستی از ارتکاب آن پشیمان خواهد شد.


در همین رابطه، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه ای از شهادت سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق خبر داد.


وزیر امورخارجه کشورمان شامگاه پنجشنبه 23 فروردین 1403 اعلام کرد: در پاسخ به تماس های تلفنی وزیر امور خارجه آلمان، وزیر امور خارجه انگلیس و وزیر امور خارجه استرالیا ضمن تبادل نظر درخصوص برخی موضوعات دوجانبه، تاکید کردم که وقتی رژیم صهیونیستی با نقض حقوق بین الملل و کنوانسیون های وین، مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک را نقض می کند و شورای امنیت نیز قادر به صدور یک بیانیه در محکومیت حمله تروریستی به سفارت ایران در دمشق نیست، دفاع مشروع با هدف تنبیه متجاوز یک ضرورت است.


حسین امیرعبداللهیان افزود: در ادامه به لزوم اعلام موضع صریح از سوی سه کشور مذکور در محکومیت این جنایت تروریستی رژیم اسراییل تاکید کردم و تصریح کردم که ایران به دنبال گسترش دامنه جنگ نیست، اما بازگشت امنیت پایدار در منطقه حساس غرب آسیا، به مهار رهبران جنگ طلب و نامتعادل رژیم صهیونیستی و توقف پایدار جنایات جنگی این رژیم علیه غزه و کرانه باختری مرتبط است.

311311

گمانه زنی خبرنگار ارشد رسانه انگلیسی از نحوه پاسخ ایران به تجاوز اسراییل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گمانه زنی خبرنگار ارشد رسانه انگلیسی از نحوه پاسخ ایران به تجاوز اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گمانه زنی خبرنگار ارشد رسانه انگلیسی از نحوه پاسخ ایران به تجاوز اسراییل"، کلیک کنید.