5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نگاه روزنامه مصری

5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نگاه روزنامه مصری

روزنامه صباح مصر از 5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران سخن به میان آورد.

به گزارش آژیراک، روزنامه صباح مصر در گزارش خود درباره فوتبال ایران نوشت:

فوتبال در ایران محبوب ترین ورزش به شمار می آید به طوری که این کشور از قدیمی ترین کشورهای آسیا به شمار می آید که به این ورزش روی آورد. تاریخ شکل گیری فوتبال ایران به عصرهای گذشته برمی گردد به طوری که در گذر عصرها و زمان ها این ورزش محبوب و رقابت های آن جزء جدا نشدنی از فرهنگ ایرانی بوده اند.

در ادامه گزارش این سایت مصری آمده است:  در قرن نوزدهم فوتبال با تاسیس نخستین باشگاه ورزشی در ایران گسترده تر شد به طوری که بلافاصله بعد از تاسیس فدراسیون فوتبال ایران در سال 1920 این ورزش به بازی محبوب و مورد علاقه مردم تبدیل شد. در دهه های اخیر شاهد پیشرفت آشکار فوتبال ایران چه از نظر زیر ساختی و چه از نظر نتایج در سطح قاره و بین الملل بوده ایم.

این سایت مصری در ادامه 5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران را به ترتیب این گونه معرفی کرد: علی دایی، مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی.

پایان خبر آژیراک

5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نگاه روزنامه مصری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نگاه روزنامه مصری" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 بازیکن برتر تاریخ فوتبال ایران از نگاه روزنامه مصری"، کلیک کنید.