50 طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

50 طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

آژیراک/آذربایجان شرقی با حضور سرپرست استانداری آذربایجان شرقی، 50 طرح کشاورزی استان با یک هزار و 418 میلیارد تومان سرمایه گذاری به طور همزمان در سراب به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح ها برای 520 نفر اشتغالزایی و 2 هزار و 570 فرصت شغلی در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی تثبیت شد.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این طرح ها با تسلیت حادثه سقوط بالگرد حامل رییس جمهور شهید و همراهانش گفت: برآیند فعالیت های دولت مردمی به گونه ای بود که اقتصاد به سمت ثبت پیش می رفت. 

تراب محمدی افزود: اولویت دولت مردمی، تکمیل طرح های نیمه تمام باقی مانده از دولت های قبلی بود و رییس جمهور شهید اجازه نمی داد کلنگ طرح جدیدی زمین زده شود.

وی اضافه کرد: احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد از دیگر اولویت های دولت رییس جمهور شهید بود، به گونه ای که تنها در استان ما بیش از 500 واحد به مدار تولید بازگشتند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی بیان کرد: خدمت دولت مردمی صادقانه و خالصانه بود؛ امام جمعه مردمی و استاندار جوان و جهادی استان نیز همین رویه را در پیش گرفتند. 

وی افزود: ما نیز وظیفه داریم در تداوم راه شهدای خدمت، تمام قد در خدمت مردم در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشیم. 

محمدی اضافه کرد: افتتاح کشتارگاه طیور سراب، مصداق عینی رونق تولید با مشارکت مردمی است و امیدواریم این روند در سال های بعد شتاب بیشتری بگیرد. 

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی و یادآوری تشکیل جهاد سازندگی، خدمات این نهاد در دوره پس از پیروزی انقلاب در زمینه محرومیت زدایی را بی مانند دانست.

وی ادامه داد: اگر امروز بیش از 100 هزار تن گوشت سفید، 50 هزار تن گوشت قرمز و مازاد بر مصرف گندم در استان تولید می شود، با کمک های فنی، تسهیلات بانکی و به دست کشاورزان عزیز است. 

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند انجام گرفته در بخش راه شهرستان سراب، ابراز امیدواری کرد که 117 کیلومتر راه روستایی شهرستان نیز در آینده آسفالت شود.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی افزود: شهرستان سراب از نظر میراث تاریخی و فرهنگی و ظرفیت های گردشگری نیز غنی است و با کمترین توجه پویا می شود.

علی جهانی، فرماندار سراب نیز در این آیین گفت: 43 مرغداری در سراب داریم و امروز نیز کشتارگاه طیور شهرستان را افتتاح می کنیم تا علاوه بر سراب به شهرستان های مجاور نیز خدمات دهد. 

وی افزود: با افتتاح این طرح کشاورزی برای 93 نفر به طور مستقیم و بیش از 400 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.

فرماندار سراب اضافه کرد: شهرستان سراب در تولید گوشت قرمز، ماهی و لوبیا، مقام نخست استان را دارد و انتظار داریم بازارچه دایمی محصولات کشاورزی در سراب احداث شود. 

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری چهارمین جشنواره عسل و لبنیات در سراب در تابستان امسال تشریح کرد: در نهضت ملی مسکن، مدرسه سازی، بهداشت و سلامت و آسفالت راه های روستایی مقام نخست استاد را داریم. 

به گزارش آژیراک، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی ادامه داد: نتیجه تست خشک نفلین سینیت سراب برای تولید آلومینا نیز امسال به دست مهندسان جوان ایرانی نتیجه مثبت بود. 

پایان خبر آژیراک

50 طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "50 طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "50 طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید"، کلیک کنید.