8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های روستایی است

8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های روستایی است

رییس پلیس راه کشور گفت: 8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی مربوط به راه های روستایی است.

به گزارش آژیراک، سردار حسن مومنی در دومین نشست تخصصی روسای پلیس راه و مدیران کل راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور که با هدف ارتقای ایمنی عبور و مرور سفرهای نوروزی برگزار شد، گفت: در جاده ها پلیس راه و سازمان راهداری در خط مقدم خدمت به مردم هستند. هرجا که بحران باشد، مدیران پلیس راه و سازمان راهداری هم به همراه نیروهایشان حضور دارند.

وی ادامه داد: در جریان شرایط کشور و امکانات کشور و اعتبارات لازم هستیم و نمی توانیم معجزه کنیم.  اعتبارات و امکانات ما محدود اما نیازمندی های ما نامحدود است و اگر هدف گذاری های ما درست نباشد، نمی توانیم به هدف برسیم. هرکدام از نیروهای استانی باید امکانات را در استان ها بسیج کنند تا به هدف اصلی که کاهش کشته شدگان تصادفات است برسیم و کاهش مرگ ومیر، نقطه مشترک همه ماست. از این رو اختلاف در پلیس راه و راهداری را نمی پذیریم و هماهنگی بین همه بخش ها وجود دارد.

رییس پلیس راه فراجا خاطرنشان کرد: ایام نوروز امسال با ماه مبارک رمضان مقارن شده و ممکن است ترددهای شبانه را افزایش دهد، از این رو باید اقدامات و آشکارسازی های شبانه را افزایش دهیم.

مومنی با بیان اینکه مدیریت ترافیک به روش سنتی دیگر امکان پذیر نیست، گفت: یکی از ابزارهای کنترل ما در روش مدرن پیشگیری از تصادفات، دوربین های جاده ای است و علاوه بر توسعه امکانات، باید بیشترین استفاده را از امکانات موجود کنیم. البته امکانات و اعتبارات راهداری محدود است و باید از ظرفیت های استانی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی با اشاره به کنترل ناوگان حمل ونقل عمومی بار و مسافر، اظهارکرد: سامانه سپهتن هنوز به استفاده 100 درصدی نرسیده و باید کنترل های بیشتری  داشته باشیم. همچنین در خصوص راه های روستایی، هشت درصد جان باختگان در راه های روستایی هستند. از این رو مقرر شده در این خصوص تفاهم نامه مشترکی بین پلیس راهور و راهداری و حوزه راه وزارت کشور منعقد شود.

رییس پلیس راه فراجا با بیان اینکه نقاط جدید حادثه خیز احصاء شده است، گفت: وظیفه داریم امکانات خود را به کار گیریم. در آستانه عید نوروز امکان رفع این نقاط را نداریم اما امکان آشکارسازی وجود دارد و باید برای آشکارسازی نقاط حادثه خیز اقدام کنیم. از سوی دیگر بالغ  بر 60 درصد تصادفات، در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد و تمرکز ما روی این موضوع است.

پایان خبر آژیراک

8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های روستایی است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های روستایی است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "8 درصد جان باختگان حوادث رانندگی در راه های روستایی است"، کلیک کنید.