تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد

تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد

آژیراک/فارس رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با حضور در نشست مردمی «مردم رسی» به برخی سیوالاتی که اخیرا در فضای مجازی در خصوص وضعیت سیستم صوتی راهپیمایی روز جهانی قدس در شیراز مطرح شده بود را پاسخ داد و تاکید کرد: تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین ملک مکان امروز، 20 فروردین در این نشست که در فرهنگسرای بهمن بیگی شیراز برگزار شد، ابتدا در خصوص انتقاداتی که در فضای مجازی در خصوص وضعیت نامناسب سیستم های صوتی در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار کرد: مشکلات سیستم صوتی متعلق به امروز و دیروز نیست و یک مشکل 40 ساله است و مردم نباید داشته باشند که به این سرعت حل شود.

وی افزود: سیستم های صوتی در راهپیمایی ها معمولا دچار اختلالاتی می شوند و این فقط مربوط به شهر شیراز هم نمی شود. در مورد شیراز البته کارهایی انجام شده است. مسیولان قبل از بنده که باید به صورت ویژه از آن ها به خاطر زحماتشان تشکر کنم، سیستم صوتی در بعضی خیابان ها نصب کرده بودند که چندسالی هم مورد استفاده قرار گرفت اما به مرور کارایی خود را از دست داده بود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: بنده هم از زمانی که این مسیولیت را به عهده گرفتم، عمده ترین مشکلی که در اجرای برنامه ها مشاهده کردم، همین سیستم صوت بود و کمر همت را بستیم که این مساله را حل کنیم، چون نبود سیستم صوت مناسب، زحمات را هدر می داد.  به همین دلیل از همان ابتدای حضورم، این دغدغه را به مسیولان انتقال دادم. یعنی بیشتر از یک سال پیش مساله سیستم های صوتی در شهر را مطرح کردم.

ملک مکان در این خصوص توضیح داد: برای حل مسدله صوت، جلساتی برگزار شد و طرح هایی که در سال های گذشته برای سیستم صوتی ارایه شده بود، توسط شهرداران گذشته انجام نشده بود اما ما پیگیر شدیم که این بار حتما انجام شود. این جلسات با حضور استاندار، نماینده ولی فقیه و شهردار شیراز برگزار شد و قرار شد شهرداری فعلا فاز اول این طرح را اجرایی کند. طرح به مناقصه هم رفت اما پیمانکاران از آن استقبال نکردند.

وی افزود: برای انجام این کار نیاز به طی مراحل قانونی بود و در نهایت قرار شد تا روز 22 بهمن، سیستم صوتی از میدان 15 خرداد تا میدان آزادی برقرار شود که این اتفاق هم افتاد و مشکلی هم در این زمینه ایجاد نشد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در رابطه با فاز دوم طرح سیستم صوتی خیابان های شیراز گفت: این فاز قرار بود تا روز قدس انجام شود و به همین دلیل جلساتی در 21 اسفندماه 1402 و 7 فروردین 1403 برگزار شد و تقسیم کار و شرح وظایف نیز مشخص شد.

ملک مکان ادامه داد: در جلسه دوم که روز 7 فروردین برگزار شد، مسیر راهپیمایی روز قدس ابلاغ شد و کسی هم مخالفتی نکرد تا اینکه دو سه روز قبل از روز قدس و در جلسه هماهنگی، مسیولان امنیتی نظرشان این بود که مسیر راهپیمایی تغییر کند. ما هم مخالف این مسیله بودیم و گفتیم سیستم های ثابت صوتی در مسیری که پیش تر هماهنگ شده بود قرار گرفته است و برای مسیرهای جدید لازم است. سیستم های سیار بیاوریم و به مشکل خواهیم خورد، اما نهایتا تصمیم مسیولان امنیتی بود که مسیرها تغییر کند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد که مشکل سیستم صوتی خیابان های شهر شیراز به مرور زمان رفع شود.

وی همچنین در خصوص وعده ابتدایی  خود در خصوص استفاده مداوم از نظرات مردم و اینکه تا چه حد این وعده را محقق کرده است، گفت: این رویکرد از ابتدای کار بنده وجود داشته و درب دفتر بنده به روی طیف های مختلف مردم باز است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس ادامه داد: البته باید این مسیله را هم در نظر داشته باشیم که در شورای هماهنگی تبلیغاتی اسلامی، 21 دستگاه عضو هستند و تصمیماتی که اتخاذ می شود، نتیجه مشورت همه اعضا است و صرفا بنده نمی توانم به تنهایی پاسخگوی مسایل باشم. بی شک عواقب کار شامل همه عوامل خواهد شد.

ملک مکان یکی از کارهای موثر خود را توسعه شورا به فراتر از 21 دستگاه عنوان کرد و گفت: سعی کردیم تعداد دیگری را به شورای تصمیم گیری اضافه کنیم تا این تصمیمات اثربخشی بهتر و بیشتری را در پی داشته باشند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در پایان گفت: ما برای هر برنامه و مناسبتی دستورالعمل داریم و در جلساتی که در آن تمام نمایندگان عضو شورا و همچنین ستاد کشوری حضور دارند، دستورالعمل ها ابلاغ و طبق برنامه اجرا می شود. نزدیک به 50 دستگاه دولتی و غیردولتی در این شورا فعالیت دارند و از نظرات و همکاری های همه عزیزان استفاده می کنیم.

پایان خبر آژیراک

تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجهیز سیستم صوتی خیابان های شیراز نیاز به زمان دارد"، کلیک کنید.